+38 044 461 85 17




    *ваші дані не будуть передаватися 3-м особам

    Загартоване скло

    Продукція компанії Ерагласс завжди виконується з високоякісних матеріалів. Одним з них є загартоване скло – воно ж «сталініт» (від слова «сталь» – таку назву можна зустріти в радянських статтях і книгах, а також у мові старих фахівців, почали кар’єру ще при СРСР). Інша назва, що зустрічається в просторіччі – «каленка». Що ж собою представляє цей матеріал?

    Перегородки, огорожі, скляні двері, душові кабіни, сходи, скляні навіси ERAGLASS для офісів і багато іншого ви зможете замовити зателефонувавши в офіс компанії ERAGLASS.

    загартоване скло

    По суті – це звичайне листове скло (хоча і якісно відлите і прокатаної: фахівці Эрагласс стежать за станом вихідних матеріалів). Весь секрет у тому, що з ним потім роблять. З смуг скла товщиною не менше 6 мм вирізують елементи необхідної форми, а потім поміщають у піч, де прогрівають до температури 650-680°C. Потім розпечену заготівлю обдувають повітрям для швидкого охолодження. В результаті перепаду температур різко наростають механічні напруги, які залишаються після охолодження. Отриманий матеріал, як раз і званий «загартоване скло», володіє цілим рядом цікавих властивостей, які роблять його унікальним будівельним матеріалом.

    Технічні особливості загартованого скла

    Пройшовши загартування, скляні елементи виробництва Эрагласс володіють наступними якостями:

    • Висока механічна міцність. Загартоване скло не дарма в радянський час називали «сталініт» – його твердість і стійкість до ударів впритул наближаються до деяких марок сталі. Згідно ДСТУ Б Ст. 2.7-110-2001 будівельне скло цього типу має без шкоди витримувати удар сталевої кулі діаметром 38 мм, яка вільно падає з висоти не менше 3 м.
    • Термічна міцність. Скляні елементи витримують перепад температур не менше 120°C.
    • Безпека. Це головна причина, за якою для великих скляних конструкцій використовується саме «каленка». Якщо механічні або температурні пошкодження дуже сильні – деталь розсипається на дрібні шматочки неправильної форми, що не мають гострих граней. Елемент конструкції буде знищений, але осколки не заподіють шкоди людям. Відновити сходинку, вітрину або кабіну буде дуже легко – але живі люди незамінні. І саме збереження їх життя і здоров’я забезпечує загартоване скло компанії Eraglass.

    Як його виготовляють

    цех по роботі зі склом

    У виробництві колінне скло може виготовлятися двома основними способами:

    1. Термічна загартування.
    2. Хімічна загартування.

    З ряду причин компанія Эрагласс воліє використовувати термічно загартоване скло. Однак якщо замовник препочитает, йому буде надано скло гартоване, виготовлене хімічним способом. У будь-якому випадку він отримає небитке скло, що витримує високі навантаження і перепади температур без шкоди для користувачів.

    Що таке термічна загартування скла

    Термічної загартуванням називають такий спосіб обробки скляних деталей, при якому:

    • Спочатку формують заготовку. Каленка не обробляється, тому деталь вирізається з листа, при необхідності гнеться, в ній свердлять отвори роблять фаски по крайках (при цьому закруглення кромки отвору має бути не менше його радіуса).
    • Потім заготовку нагрівають. Температура залежить від марки скла і його товщини.
    • Після нагріву деталь швидко остуджують, обдуваючи холодним повітрям. Алгоритм продування відповідає технічним умовам, і для кожної деталі він свій. Тому загартування ведуть у печах з комп’ютерним управлінням.
    • Готову деталь тестують і передають замовнику.

    Де використовують

    гвинтові скляні сходи

    Загартоване скло застосовується:

    • Для скляних стін і перегородок в інтер’єрі. Фірма «Эрагласс» за замовленням може виготовити як міжкімнатні перегородки, так і повноцінні стіни, витримують спеку, холод і удари зовні.
    • Для парканів та огорож. Якщо потрібно відгородити частину простору, скляні стіни – непоганий вибір.
    • Для дверей. Їх міцність захистить від будь-якого зловмисника, але при цьому вони не затінюють інтер’єр.
    • Для деталей інтер’єру. Душові кабінки, виготовлені за індивідуальним замовленням, ідеально впишуться в дизайн ванної кімнати.
    • Козирки і навіси. Вони не заважають освітлення, але захищають від сміття, забруднення і шкідливого впливу ззовні.

    Це лише мала частина того, що компанія може запропонувати своїм клієнтам. По суті, будь-яка будівельна деталь може бути виготовлена зі скла за бажанням замовника точно і в строк.

    Тест на прискорене старіння

    як тріскається загартоване скло

    Хоча сучасні склозаводи використовують флоат-технологію (контрольоване охолодження на шарі розплавленого олова), що дає скло високої якості, сировина може включати непотрібні речовини. До них відноситься насамперед сульфід нікелю: навіть невелика частка його молекул у складі деталі призводить до нерівномірного розширення при нагріванні, що пошкоджує кристалічну структуру. В результаті загартоване скло іноді здатна мимовільно розсипатися.

    Щоб цього уникнути, заготівлі тестуються. Для цього вони поміщаються на дві години в тестову піч, нагріту до порівняно невеликої температури (близько 300°C). За цей час всі деталі, у складі яких є зайва кількість сульфіду нікелю, проявлять себе і тріснуть. Лише ті, що витримали тест, будуть використані у будівництві.

    Термічне зміцнення скла

    Термозакалка – це як раз той самий нагрівання до критичної температури з швидким охолодженням у потоці повітря. Оскільки на обладнанні всі технологічні операції здійснюються під керуванням електроніки, дотримання техумов у «Эрагласс» на найвищому рівні, і компанія не перекладає технологічні втрати на плечі споживачів.

    Хімічне зміцнення скла

    Крім термічної, для скла використовується і хімічна загартування. У цьому випадку деталь поміщають в розігріту до 450°C ємність, що містить нітрат калію (калійну селітру). В результаті іонного обміну між натрієм (входить до складу скла) і калієм в розплаві поверхневі шари деталі теж відчувають напругу, і скло підвищує свою міцність.

    Перевагами хімічної загартування є:

    • Можливість гартувати деталі будь-якого розміру і товщини. Зокрема, такої обробки можна піддавати тонкі листи, а також вигнуті.
    • Скло можна обробляти – різати, знімати фаску, свердлити отвори.
    • При руйнуванні деталь не покривається суцільною мережею тріщин. Саме тому пластини для триплексу, з якого роблять лобові стекла автомобілів, гартують не термічно, а хімічно: навіть розбите лобове залишається досить прозорим, щоб водій бачив дорогу і зміг довести машину до ремонтної майстерні.

    Проте є і серйозні недоліки:

    • Хімічна гарт – дуже екологічно «брудний» спосіб.
    • Процедура хімобробки довше, ніж термозакалка.
    • Хімічно загартоване скло раніше колеться на великі шматки з гострими ріжучими гранями. Тому в лобових стеклах його використовують лише в триплексі: прозорий клейкий пластик утримує уламки, не даючи їм полетіти в обличчя людям в салоні машини.

    FAQ по загартованому склу

    Як відрізнити загартоване скло від звичайного?

    найпростіший спосіб – розбити його. Звичайне розвалиться на довгі гострі осколки, загартоване – на скляну «крупу» округлої форми без ріжучих граней. Але якщо бити не можна – є інші способи:

    • Огляд площині. Під невеликим кутом світло, що відбивається від загартованого скла, злегка мерехтить. Причина брижів – саме перенапружені елементи скла.
    • Огляд через дзеркало або на просвіт. Тут потрібні поляризуючі окуляри (їх зазвичай використовують водії, щоб не сліпило дальнім світлом). Якщо на поверхні видно райдужні розводи – скло термічно і хімічно закалене.

    Загартоване скло як різати

    Якщо використовувалася термічна гарт – ніяк. Будь навантаження з торця (в тому числі і з утворюється в результаті розрізу) призводить до миттєвого руйнування. Гартоване скло не ріжуть – його використовують у тому розмірі, який є.

    Як просвердлити загартоване скло

    Відповідь той же – ніяк. Якщо використовувалася термічна загартування, свердло миттєво раздробит деталь на безліч осколків округлої форми. Скло хімічної загартування формально свердлити можна – але виробники не рекомендують це робити. Простіше загартувати деталь потрібної форми, ніж потім підганяти її з місця.

    Чим краще загартоване скло

    Воно:

    1. В рази міцніше звичайного. Каленка не використовується тільки в оптиці – наведення від райдужних плям заважають отримувати якісне зображення. У всіх інших випадках загартоване скло набагато ефективніше звичайного.
    2. Його можна зробити кольоровим або тонованим на всю глибину. Головне – зварити правильне скло, а загартувати можна будь-який.
    3. Безпечно. Якщо вже такий матеріал репнув і розвалився – він не заподіє шкоди користувачеві.

    Що міцніше загартоване скло або триплекс

    Ось це питання спірне і залежить від марки триплексу та гартованого скла. У будь-якому випадку, різниця між ними полягає в наступному:

    • Якщо тріснув триплекс – осколки повисають на клейовій основі, не ранячи користувача. Деякий час пробитим триплексом навіть можна користуватися.
    • Якщо розбилася каленка – все, об’єкта більше немає, він розсипався на безпечну «крупу». Саме тому загартоване скло не застосовується в оптиці або в лобовому склі транспорту.

    По суті, і те, і інше – однаково міцно. Різниця лише в способі застосування.

    Вгору