+38 044 461 85 17




    *ваші дані не будуть передаватися 3-м особам

    Як зробити отвір в склі

    Операція фрезерування отворів, вирізів, пазів необхідна для отримання технологічних отворів різних форм. Фігурні вирізи формуються в склі в основному під петлі, різного роду кріплення і розетки (наприклад, у скляних фартухах для кухні або панно). Також художні роблять вирізи для прикраси — практично необмежені можливості по їх форм дозволяють реалізовувати самі незвичайні дизайнерські рішення.

    У цій статті фахівці EraGlass докладно розкажуть про те, як зробити отвір у склі, навіщо це потрібно, які можуть бути небезпеки і складності, як це зробити в домашніх умовах.

    Перегородки, огорожі, скляні двері, душові кабіни, сходи, скляні навіси ERAGLASS для офісів і багато іншого ви зможете замовити зателефонувавши в офіс компанії ERAGLASS.

    как сделать отверстие в стекле

    Як і створення отворів, операція по фрезеруванню здійснюється на новому високоточному обладнанні, оскільки від якості та майстерності її виконання залежить якість кінцевого виробу і його візуальний вигляд.

    Отвори бувають круглі, маленького і великого діаметру, кожне підходить для певної мети.

    Небезпеки, які можуть бути при свердлінні скла

    Скло дуже легко розбити, також свердління може нашкодити самому майстрові, щоб уникнути зайвих проблем, потрібно вивчити основні правила безпеки:

    • При роботі зі склом на вас були надіти захисні окуляри, адже маленькі осколки можуть потрапити в очі, ще не варто забувати про рукавички, адже легко порізатися.
    • При свердлінні тоненького скла отвори можна створювати не менше ніж 13 мм від краю, а якщо воно більш товсте, то відступ повинен становити близько 25 мм інакше матеріал може потріскатися. Для формування отворів професіонали використовують спеціальні свердла з загартованими наконечниками.

    Якщо ви хочете, щоб в результаті отвір було рівним і гладким, а не жахливо гострим виконайте обробку. Без шліфування іноді не обійтися, адже на виході ви можете отримати гострий виріб з подряпинами, який нікому не сподобається.

    большое отверстие в стекле

    Як це зробити в домашніх умовах

    Багатьох хвилює питання, як просвердлити скло.

    Зробити отвір у склі самостійно нескладно, треба лише правильно виконати підготовку. Що слід зробити в першу чергу:

    • видалити жир;
    • заклеїти виділене місце пластиром для запобігання ковзання;
    • вертикально розмістити двері;
    • використовувати перерви для охолодження.

    Саме завдяки цим діям, майстрам вдається виконати роботу якісно.

    Стандартний варіант зі свердлом

    Багато хто намагається акуратно просвердлити невеликий круглий отвір в акваріумі для трубки аерації. Отже, як це зробити правильно:

    • Щоб виконати роботу в побутових умовах беруть просте свердло для металу. Для створення отвори потрібен інструмент з можливістю регулювання обертів.
    • Потрібно також приготувати маленький шматок пластиліну і скипидар. З пластиліну робиться воронка, в яку заливається скипидар для охолодження. Пластиліновий борт розташовується навколо центру майбутнього наскрізного каналу. Розташувавши дриль вертикально, і поставивши регулятор оборотів на мінімум, можна перейти до роботи.
    • Перед завершенням процесу слід перевернути скло і продовжити маніпуляції з протилежного боку для запобігання появи тріщин. Кінцева обробка кромок отриманого наскрізного каналу виконується дрібним наждачним папером, згорнутої в трубочку.

    Якщо слідувати інструкції, то не виникне жодних проблем.

    сверло для стекла

    Робимо отвір за допомогою піску

    До появи різного автоматизованого обладнання отвори великого діаметру в склі робилися за допомогою піску.

    Інструкція:

    • Спочатку потрібно намочити і насипати пісок у визначене місце, а потім створити в ній воронку, нижній діаметр якої в точності буде відповідати параметрам дірки.
    • Потім у воронку варто залити розплавлений свинець. Через певний час пісок разом з застиглим склом можна прибрати. Наскрізний канал вийде дуже рівним, можна навіть не вдаватися до механічної обробки.

    Ось і все, робота завершена.

    Як зробити отвір в загартованому склі

    Для загартування крихкий матеріал нагрівають до 680ºС, а потім зовнішнього типу шари охолоджують швидко, а внутрішні — повільно. Завдяки цим маніпуляціям, міцність збільшується в шість разів, але області внутрішнього напруження при роботі сприяють руйнуванню заготовки.

    Просвердлити стандартним свердлом і дрилем загартоване скло не вийде — вона розколеться, тому, спочатку варто в склі зробити дірки і вирізати відповідну форму, обробити кромки, а потім вже загартовувати.

    фигурное отверстие в стекле

    Як обробити скло після свердління

    Після створення отвори, необхідно перейти до обробки. Ця процедура виконується досить швидко, але вимагає обережності й уваги.

    Основна інструкція:

    1. Щоб край скла вийшов рівним, потрібно його правильно відрізати. При роботі виставте склоріз вертикально по відношенню до матеріалу, притискаючи його зверху пальцями. Інструментом пройдіться вздовж по рівній рейці або ізолюючої стрічки. Починайте різання з далекого кінця. Ведіть склоріз на себе, злегка натискаючи на поверхню. Проводите лише один раз. Перед тим як відламати шматок, підкладіть в кінці надрізу сірники. Трохи постукайте молотком по надрізу.
    2. Після завершення роботи перейдіть до обробки кромок скла. Краще обробити край матеріалу на верстаті, однак це нереально зробити в домашніх умовах.
    3. Візьміть напилок, для тоненького скла ідеальним буде оксамитовий, для толстого краще взяти лічний. Поставте поруч маленьку банку з керосином чи скипидаром, щоб регулярно змочувати напилок. Можна також використовувати розчин камфори в скипидарі у відношенні 1: 10. З точильних брусків використовуйте наждачні і карборундові.
    4. Починайте обпилювати матеріал вздовж його краю. Працюйте акуратно, особливо з тонким склом. Щоб зробити прямолінійний край, матеріал переміщайте взад і вперед по поверхні бруска. Завжди змочуйте пристосування.
    5. Для цієї роботи беріть старенькі наждачні бруски і напилки, так як в процесі шліфування на брусках формуються подряпини, а напилок тупиться.
    6. Для цієї задачі можна також взяти дерев’яний брусок і обернути його наждачкой. Спочатку візьміть грубозернисту, потім поміняйте її на маленьку. Намагайтеся не зачіпати поверхню скла, інакше на ній подряпини.
    7. Обробляти кромки скла обов’язково необхідно в бавовняних рукавичках, а для захисту очей краще придбати спеціальні окуляри.

    сверление отверстий в стекле

    Ось і все, обробка завершена. Ймовірно, працювати з цим тендітним матеріалом припадає майже кожному домашньому майстрові. Різання скла на частини для багатьох не є проблемою, але необхідність створити отвір у багатьох викликає труднощі. Для здійснення цієї роботи можна звернутися до фахівця з компанії Эрагласс або спробувати зробити все своїми руками.

    Насправді зі склом працювати досить легко, потрібно лише дотримувати акуратність, так як при найменшому відступі від рекомендацій поверхня покриється тріщинами.

    Якщо ви все-таки боїтеся, що у вас не вийде, ви можете звернутися до нас.

    Вгору