+38 044 461 85 17
  *ваші дані не будуть передаватися 3-м особам

  Із чого роблять скло?

  Скло являє собою неорганічний міцний, крихкий, непроникний для природних елементів, прозорий або напівпрозорий матеріал, який використовується в багатьох сферах нашого повсякденного життя. Талановиті склярі і дизайнери Eraglass працюють зі склом кожен день, і його унікальні якості сприймаються ними як належне. Ось кілька цікавих фактів про цьому матеріалі.

  Перегородки, огорожі, скляні двері, душові кабіни, сходи, скляні навіси ERAGLASS для офісів і багато іншого ви зможете замовити зателефонувавши в офіс компанії ERAGLASS.

  как делают стекло

  Склад скла

  Скло виготовляється з натуральної сировини, яка плавиться при дуже високій температурі. Основний інгредієнт скла – це пісок, але, технічно, головним складовим є компонент піску – кварц, він же діоксид кремнію (SiO2), кремнезем або кварцовий пісок.

  состав стекла

  Кварц з’єднується з іншими інгредієнтами, які можуть різнитися. Це такі елементи, як:

  • кальцинована сода (карбонат натрію);
  • доломіт (мінерал класу карбонатів);
  • вапняк (карбонат кальцію);
  • склобій (вторинне скло);
  • інші хімікати (оксиди металів, кобальт).

  Скло виробляється шляхом охолодження розплавлених при температурі від +300 до +2500 °C компонентів, з достатньою швидкістю, щоб запобігти утворенню видимих кристалів. Одного піску достатньо для виготовлення скла, однак температура, необхідна для його плавлення, буде набагато вище. З цієї причини сода додається в якості модифікатора. Вапняк робить його більш міцним. Оптимальний склад: близько 75 % кремнезему, 10 % вапна і 15 % соди.

  Силікатне скло

  Композиції скла розроблені таким чином, щоб виявляти його різні фізичні, хімічні та оптичні властивості. Різноманітність застосування вимагає певних типів скла і виробничих процесів. У промисловому виробництві зазвичай використовують кілька складів. Ми коротко зупинимося на силікатному склі.

  композиции из стекла

  Силікатне скло – це звичайне скло, яке зустрічається повсюдно. Список виробів практично нескінченний: від посуду, об’єктів декору, окулярів, лабораторних судин, ламп розжарювання, вікон і до сотні інших предметів, які ми прямо або побічно використовуємо в нашому повсякденному житті.

  Основні види:

  • содово-вапняне;
  • калійно-вапняне;
  • калійно-свинцеве.

  Промислове скло поділяється на будівельне, технічне, електровакуумне, тарне, лабораторне, безпечне, оптичне, сортове.

  Структура скла

  Скло може бути сформовано природним шляхом; наприклад, у вулканах або коли блискавка потрапляє на піщаний пляж, і воно вироблялося людьми протягом тисяч років. Таким чином, може бути дивно, що наше розуміння точної структури скла не є повним навіть після настільки тривалого часу. Дуже часто скло позначається як аморфне. Це слово прийшло з грецької мови і означає «без форми». Таким чином, у нас є грубе уявлення про те, що скло як-то безформно.

  структура стекла

  Будова скла ще остаточно не встановлено. Є розбіжності навіть між основною його масою і поверхневим шаром. Це пов’язано з тим, що різні скла мають різний склад. Крім цього на його структуру впливає технологічний процес.

  Розташування атомів в склі

  структура стекла

  Зліва: кристалічна форма, праворуч: аморфна форма.

  Скло має якийсь відтінок містики – ймовірно, з-за своєї дивної хімічної та фізичної поведінки. Воно досить надійно, щоб захистити нас, але може розбитися на тисячі осколків. Воно зроблено з непрозорого піску, але повністю прозоро. І, мабуть, найдивовижніше – воно виглядає і веде себе як тверде тіло, але насправді це замаскована форма дивної рідини. В результаті його можна наливати, видувати, пресувати і формувати.

  Хімія скла

  Хімічний склад скла диктує його фізичні властивості і характеристики. В залежності від основного компонента вони бувають: оксидними, фторидными, сульфідними…

  химия стекла

  Оксидні

  Є одними з небагатьох твердих тіл, які пропускають світло у видимій області спектра. Існують різні типи оксидного скла. Назва залежить від змісту різних оксидів.

  Серед оксидних стекол фосфатні і силікатні скла є двома найбільш важливими матеріалами, і вони широко використовуються. Порівняно з силікатними стеклами фосфатні обмежені в застосуванні, оскільки у них нижча температура склування. А силікатні володіють чудовою хімічної стійкістю.

  стеклянные линзы

  Германатные — найближчі аналоги силікатних. Висока ціна і невелика хімічна стійкість істотно обмежують їх застосування. Мають гарне заломлення і світлопропускання. Використовуються для оптичних приладів.

  Боросилікатне скло містить не менше 5% оксиду бору. Воно стійке до екстремальних температур, а також до хімічної корозії.

  боросиликатное стекло

  Ці властивості роблять боросиликат ідеальним для лабораторного вживання. Багато лінзи для мікроскопів і телескопів виготовлені з боросилікатного скла.

  Фторидні

  Фторидні скла та оптичні волокна використовуються для виготовлення поліволоконих систем передачі інформації. Вони мають великий діапазон спектрального пропускання, значну радіаційну стійкість і чутливість. Крім того, фторидні волокна можна використовувати для спрямованої передачі світлових хвиль в таких середовищах, як лазери, що потрібно для медичних застосувань (в офтальмології і стоматології).

  фторидные стекла

  Сульфідні

  Сульфидне (сульфідно-цинкове) скло, виходить при додаванні в скляну масу окису заліза і сульфіду цинку, які надають матеріалу різноманітні відтінки. Широко використовується у виготовленні елементів декору, сувенірної продукції та посуду.

  фторидные стекла

  Особливі види скла

  Існують різні види скла, які використовуються для різних цілей. Розвиток скляної промисловості і виробництво багатофункціональних стекол дозволяють вирішувати архітектурні завдання в будівельних конструкціях Эрагласс, а також використовувати можливості для спеціальних технічних і наукових застосувань.

  Плоске скло

  Плоске або листове скло найбільш поширено у вікнах, дверях, автомобільних склі, дзеркалах і сонячних панелях. Його виготовляють шляхом розподілу рідкого скла до бажаної товщини і охолодження в кінцевий продукт. Потім його можна зігнути.

  как делают стекло

  Склопакет об’єднує кілька скляних панелей в єдину віконну систему. Більшість мають подвійне або потрійне скління. Скляні листи в склопакетах розділені прокладкою і нерухомим шаром повітря чи вакууму.

  Стінові склоблоки

  Склоблоки виготовляються з двох половинок, вони спресовуються і отжигаются разом у процесі плавлення скла. Вони використовуються в архітектурних цілях при будівництві стін, світлових люків і т. д. Вони забезпечують естетичний зовнішній вигляд при проходженні світла.

  стеклянные блоки

  Броньоване

  Куленепробивне скло має безліч застосувань в різних галузях промисловості, включаючи будівництво. Воно робиться з багатошарового скла, виготовленого за особливою технологією. Броньоване скло використовується в будівлях, які потребують безпеки, таких як ювелірні магазини, банки і посольства.

  бронированное стекло

  Кварцове

  Це однокомпонентний матеріал, який є одним з найбільш цінних матеріалів для науки і промисловості. Сировину – природний кристал, що добувається з землі у вигляді гірського кришталю або пегматитового кварцу. Його подрібнюють до дрібнозернистого грануляту та розплавляють. Використовується для виготовлення деталей точної механіки (кварцові годинники), колб ультрафіолетових ламп, контейнерів хімічних реагентів, обладнання лабораторій.

  кварцевое стекло

  Склокераміка

  Склокераміка була розроблена на заводі Corning і має загальні властивості скла і полікристалічних матеріалів. Спочатку використовувалася в дзеркалах і кріпленнях астрономічних телескопів. Стала відомою завдяки склокерамічним варильних панелей, а також посуді і високопродуктивним отражателям для цифрових проекторів.

  стеклокерамика

  Склокераміка має аморфну фазу і одну або декілька кристалічних фаз. Вона проводиться шляхом «контрольованої кристалізації» (на відміну від мимовільної), яка зазвичай не потрібно у виробництві скла.

  Світлочутливі скла

  Фоточутливе скло, також відоме як фотоструктуроване або світлочутливе, являє собою кришталево чисте скло, що належить до сімейства літій-силікатних. Надає можливість отримати зображення шляхом утворення мікроскопічних металевих частинок у склі після впливу електромагнітного випромінювання. Є дуже перспективним матеріалом для виробництва компонентів складних мікросистем.

  светочувствительное стекло

  Скловолокно

  Розплавлене скло пропускається через тонкі отвори, створюючи скляні нитки. Потім їх можна сплести у великі зразки матеріалу або залишити в товстому речовині, що використовується для тепло – або звукоізоляції. Вироби з скловолокна включають монтажні плати, плавальні басейни, двері, дошки для серфінгу, спортивне обладнання, корпуси човнів і зовнішні автомобільні деталі.

  стекловолокно

  Рідке скло

  Покриття на основі кремнію або рідке скло, мабуть, найважливіший нанотехнологічний продукт. Воно заповнює пори і недоліки, і може захистити будь-яку поверхню від будь-якого пошкодження, такого як вода, ультрафіолетове випромінювання, бруд, спека і бактеріальні інфекції. Повітропроникне покриття має товщину в 500 разів тонше людського волосся.

  жидкое стекло

  Кришталь

  Свинцеве кришталеве скло – це особливий вид скла, який використовується для виготовлення різних декоративних елементів. При різанні матеріалу оптичне явище повного внутрішнього відбиття відбувається дуже різко, і, таким чином, створюється приємний сліпучий блиск.

  хрусталь

  Богемське

  Часто називається богемским кришталем. Це скло, вироблене в регіонах Чехії та Сілезії. Воно має багатовікову історію визнання у всьому світі за його високу якість, майстерність, красу і інноваційний дизайн. Особливості: ручне різання, гравірування, видувне і забарвлене декоративне скло.

  хрустальные бокалы

  Скло є одним з тих чарівних матеріалів, які ми вважаємо само собою зрозумілими, але воно неухильно служить меті, для якої призначене, за умови, що ви використовуєте його з обережністю!

  Вгору