+38 044 461 85 17
  *ваші дані не будуть передаватися 3-м особам

  Кольорове скло

  Після охолодження, скляна маса, як правило, має жовтувато-або голубувато-зелений відтінок. Пофарбувати скло, якщо включити до складу шихти, наприклад, ті чи інші оксиди металів, які під час варіння поміняють його структуру, що, в свою чергу, після охолодження змушує скло виділяти конкретні кольору з спектра світла, який проходить крізь них.

  Додавання залізистих сполук дозволяє забарвити скло в кольори – від жовтих і блакитно-зелених до червоно-бурих, вкраплення окису марганцю – від коричневих і жовтих до фіолетових, окису хрому – в трав’янисто-зелений, окису урану – в жовтувато-зелений (виходить уранове скло ), окису кобальту – в синій (виходить кобальтове скло), окису нікелю – від сіро-коричневого до фіолетового, окису сурми чи сульфіду натрію – в жовтий (але найкрасивіший жовтий виходить, однак, після додавання колоїдного срібла), окису міді – в червоний (ще його називають мідний рубін, а якщо додати колоїдальне золото вийде золотий рубін).

  Кістяне скло можна отримати шляхом замутнения скломаси перепалених кісткою, а щоб зробити скло молочним, додають суміші плавикового і польового шпату. Ті ж добавки, якщо замутити скломассу зовсім не сильно, роблять скло опаловим.

  Пофарбоване скло використовують в різних областях, в тому числі і в якості кольорових світлофільтрів.

  Вгору