+38 044 461 85 17




    *ваші дані не будуть передаватися 3-м особам

    Кімнати для куріння у громадських місцях

    З 16 грудня 2012 року курцям в Україні буде не просто. В силу вступив закон, який повністю заборонив куріння у громадських місцях, ресторанах і клубах. Крім цього, посилилися вимоги до приміщень для куріння в бізнес-центрах, готелях і організаціях усіх форм власності. Даний документ був прийнятий на вимогу Євросоюзу. Це було однією з умов посилення євроінтеграції України. Наскільки обмеження наблизили нашу країну до Європи, поки не ясно. Але вже зараз можна констатувати факт появи проблем для бізнесу. Головними жертвами у війні за здоров’я клієнта виявилися ресторатори.

    Очікуваний удар по рестораторам або можливі перспективи ринку

    До прийняття цього закону більшість українських ресторанів поділяли відвідувачів дуже просто: на курців та інших: з цигаркою – ідіть направо, без неї – проходьте наліво. Нерідко, щоб дістатися до місць загального користування, потрібно було проходити через приміщення, де курять. Захист від диму була лише видимою – згідно з даними Моз, навіть у залах громадського харчування, не призначених для куріння, шкідливих речовин тютюнового походження у повітрі було більше норми в десять разів. Те, що стара система була недосконалою, розуміли навіть злісні курці, проте нові правила співіснування цих 2-х категорій відвідувачів теж не можна назвати однозначними.
    Курити в закладах громадського харчування категорично заборонено. Штраф, який можуть виписати навіть за блюдце на столі, якщо його приймуть за попільничку, становить 1000 – 10 000 грн. В даному випадку клієнти-курці несуть персональну відповідальність. Адміністративним порушенням вважається також куріння в ресторані. За нього передбачено штраф у розмірі 51-170 грн.
    Давно точаться суперечки про те, чи вважається використання курінням кальяну. В українському законодавстві є однозначна відповідь – так. Виходить, що під забороною тепер виявилося куріння і кальянів та електронних сигарет.
    Здавалося б, обмеження на куріння можна віднести до невеликих організаційних проблем, але вони б’ють по кишенях рестораторів. Якщо розглядати світовий досвід в даному питанні, стає очевидним: там, де не можна курити, відвідувачів набагато менше.
    З введенням обмежень в європейських країнах, в середньому в перші півроку кількість відвідувачів ресторанів зменшилася на 20%. Британська асоціація барів зазначила, що коли в 2007 році був введена повна заборона на куріння, вже за перший рік закрилося близько 2000 пабів. Федерацією виноторговців Ірландії було встановлено, що вже в перший місяць після введення обмежень було ліквідовано 600 барів, що склало 7% від усіх закладів даного типу, які на той час існували в країні.
    Останній аналогічний приклад – введення обмежень на куріння в Болгарії на початку літа цього року. Через півроку Болгарська асоціація власників ресторанів і готелів підрахувала, що обороти закладів громадського харчування впали на цілих 40%.
    Новація не могла не відбитися і на оборотах українських ресторанів, стверджують представники даної галузі. За попередніми оцінками експертів, результатом введення обмежень на куріння може стати закриття від 7 до 15% закладів. Ще однією проблемою, на яку скаржаться ресторани, є різноманіття інтерпретацій закону. Так, досі немає відомостей про те, наскільки часто будуть проводитися перевірки закладів, і на основі яких критеріїв визначатиметься сума штрафу. Якщо, приміром, штрафувати будуть щодня, бюджет порушників може бути істотно зменшений на десятки і навіть сотні тисяч гривень в місяць, що в результаті стане причиною закриття закладу.
    Проте є чимало ресторанів, які, все ж, готові поборотися за курця.

    Що можна зробити для створення комфорту курців клієнтів?

    Закон чітко вказує: палити на території ресторану заборонено, але дозволяється палити на літніх майданчиках? У законі зазначено, що на літніх майданчиках палити можна лише в тому випадку, якщо там не п’ють і не їдять. Це обмеження значно скорочує кількість столиків, які будуть приносити дохід. В останні пару тижнів ресторатори пробували задіяти простір навколо будівлі, створюючи некапітальні конструкції, які можна вважати частиною вулиці, і обладнавши там зону для курців. Ресторани, які мають літні майданчики, намагаються зробити їх всесезонними, встановлюють обігрівачі, утеплюючи їх і затягуючи плівкою.
    У світовій практиці є чимало оригінальних способів боротьби за збереження закладами курців клієнтів. Деякі з них обладнали спеціальні дірки в стінах, призначені для голови і рук відвідувачів, які дозволяли їм палити на вулиці, не залишаючи при цьому приміщення. У Римі є лише один ресторан, де дозволяється курити, ресторан готелю «Еден», яка при відкритті якимось чином був оформлений як літній майданчик. У Сполучених Штатах, які стали першою країною, що почала антитютюнову кампанію, були побудовані спеціальні клуби і бари, які не просто дозволяли, але навіть заохочували куріння в своїх стінах. Вони не роблять собі реклами, їх адреси передають з рук у руки і публікують на тематичних інтернет-форумах. У нелегальних курилок з’явилося свою назву – smokeasy, що виникло за аналогією з speakeasy —питущими підпільними закладами, які існували під час сухого закону.
    Однак, найбільш поширеним способом забезпечення комфорту курців відвідувачів у будь-який час року, не порушуючи при цьому закон і не відлякуючи некурящих відвідувачів, є обладнання скляних кімнат, які призначені для куріння.

    Серед переваг цього рішення можна назвати те, що це чудова можливість не просто дотримуватися закону і залишати зали закладу приємними і свіжими для некурящих клієнтів, але і створювати комфортне місце для куріння, на яке не будуть впливати погодні умови. Скляні кімнати для куріння візуально не зменшують приміщення і за допомогою матування або нанесення малюнків дозволяють не просто підкреслити інтер’єр закладу, але також і прикрасити його.
    ТОВ «Era Glass» пропонує створення кімнат для куріння, спроектованих ексклюзивно для вашого приміщення за доступними для вас цінами. Величезний вибір скляних рішень для будь-якого закладу з різними системами вентилювання дозволяє підібрати для кожного оптимальний варіант. Терміни проектування, виготовлення, а також монтажу мінімальні, при цьому, на всі наші вироби надається річна гарантія якості. Щоб отримати розгорнуті відповіді на ваші питання, ви можете зв’язатися з нашими експертами.

    З повагою
    Директор ТОВ «Era Glass»
    Вакуленко О. М.

    Вгору